Rusz powietrzem z BuggyGym – 23 luty 2019

Kilka słów o projekcie:

Projekt „Rusz powietrzem z BuggyGym” ma na celu upowszechnienie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych wśród rodziców małych dzieci. Chcemy pokazać w jaki sposób indywidualne decyzje mogą przyczynić się do poprawy sytuacji. Ważne jest dla nas uświadomienie rodzicom znaczenia ich indywidualnych wyborów dla jakości powietrza, a co za tym idzie – stanu zdrowia i komfortu życia ich samych oraz najbliższych. 

Organizujemy event, bo mamy na uwadze dobro dzieci i ich rodziców, chcących aktywnie wypoczywać w plenerze, a jakość powietrza w naszym kraju jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ich zdrowie. Akcja jest organizowana przez instruktorki BuggyGym. W tym roku 23 lutego byliśmy
w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wrocławiu, Białymstoku, Długołęce, Cieszynie, Kaliszu, Szczecinie.

 

Regulamin eventu

Aby spacer był rzeczywiście na "świeżym powietrzu"


 

Konkurs 2017

 

Wspomnienia z ogólnopolskich wydarzeń Rusz powietrzem z BuggyGym!

Białystok

Cieszyn

Gliwice

Ostrowiec Świętokrzyski

Siemianowice

Świerklaniec

Filmik z realizacji projektu

Poczytaj:

Film kampanii "Rusz powietrzem z BuggyGym"

Jak ubrać dziecko na spacer w zimie

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Rusz powietrzem z BuggyGym 2019

Rusz powietrzem z BuggyGym 2018

Zostań instruktorem BuggyGym

Kampanię wspierają:

prof. dr hab. n. med. Janusz Książyk

Kierownik Kliniki Pediatrii , Żywienia i Chorób Metabolicznych w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci. Członek Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii Dziecięcej, Hepatologii i Żywienia (ESPGHAN) oraz Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN).

lek. Katarzyna Skowron-Kandzia

Lekarka w trakcie specjalizacji z dziedziny pediatrii, absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie pracuje w Klinice Pediatrii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, równocześnie rozwijając zainteresowania naukowe związane z komórkami izolowanymi z łożyska ludzkiego. Uwielbia podróże, turystykę pieszą, rowerową i kajakową.

lek. med. Julitta Solecka

Specjalista otorynolaryngologii,  pracuje w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej. Zajmuje się pełną diagnostyką laryngologiczną, leczeniem zachowawczym i operacyjnym dzieci i dorosłych. Zainteresowania zawodowe to głównie chirurgia nosa i zatok przynosowych, otorynolaryngologia dziecięca. Pasjonatka sportu, szczególnie sportów zimowych – narciarstwo alpejskie.

Sponsorzy

Partnerzy medialni