Stowarzyszenie

Stowarzyszenie BuggyGym zawiązało się w marcu 2015 roku. Powstało z pasji do sportu, dzieci i aktywnego rodzicielstwa, która połączyła grupę przyjaciół – lekarzy, fizjoterapeutów, prawników, pedagogów, inżynierów. Wspólnymi siłami chcemy zarazić ideą BuggyGym całą Polskę! W planie mamy następujące projekty:

  1. Regularne treningi BuggyGym na terenie całej Polski – fitness dla rodziców z wózkiem z małym dzieckiem.BuggyGym (buggy z ang. to wózek) to w dużym uproszczeniu forma aktywności fitness dla rodziców (bo ćwiczyć mogą również tatusiowie) małych dzieci. Każde zajęcia wyglądają inaczej, ale wszystkie łączy to, że odbywają się na świeżym powietrzu, a podstawowym przyrządem do ćwiczeń jest… wózek z dzieckiem. Programy ćwiczeń są tak pomyślane, aby skorzystały z nich zarówno doświadczone w fitnessie mamy, jak i te, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły, ale właśnie teraz, po porodzie odczuwają silną potrzebę, aby zrzucić kilka kilogramów.

 

  1. Wyścigi wózków w marszu.Wyścigi wózków to plenerowe imprezy dla całych rodzin. Podstawowym celem spotkania jest wyłonienie najszybszego rodzica, który pokona w marszu z wózkiem na dystansie 100 kroków, pozostałych rodziców. Ponadto impreza wypełniona jest po brzegi atrakcjami dla całych rodzin – są: aktywności ruchowe dla małych i dużych, wykłady (m.in. dotyczące zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa (pierwsza pomoc przedmedyczna), zdrowego gotowania) oraz warsztaty i wiele, wiele innych.
   Docelowo planujemy takie imprezy organizować raz w roku – na początku sezonu BuggyGym (w marcu), równocześnie w wielu miastach Polski. Zapraszamy do współpracy.
   Szczegóły na stronie www.wyscigiwozkow.pl

 

  1. Socjalizacja rodziców małych dzieci.Organizowane przez instruktorów BuggyGym spotkania, wycieczki, wspólne wyjścia w góry, pikniki to codzienne aktywności, które sprzyjają socjalizacji rodziców małych dzieci i zachęcają ich do wyjścia z domu. Aspekt psychologiczny (wsparcie dla mam małych dzieci) jest bardzo ważną częścią projektu BuggyGym.

 

 1. Akcje charytatywne, projekty prospołeczne.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze statutem naszego stowarzyszenia:
Statut